Переваги штрих-коду Code 128, який використовується на бирках для маркування деревини

Стандарт штрих-коду Code 128 істотно відрізняється від таких широко поширених стандартів штрихового коду, як наприклад, EAN (європейський стандарт штрих-коду, призначений для кодування ідентифікатора товару і виробника).


Відмінності полягають, насамперед, у можливості кодування не тільки цифр, але і букв латинського алфавіту, а також спеціальних символів. Крім того, цифровий код у форматі Code 128 стає дуже компактним, що досягається за рахунок «подвійної упаковки» даних, коли два числа записуються в один модуль штрихкоду. 


Штриховий код Code 128 включає в себе 107 символів, з яких 103 - символи даних, 3 - стартові і 1 - зупинний (стоп) символ. Для кодування всіх 128 символів ASCII передбачено три комплекти символів штрихового коду Code 128 - A, B і C, які можуть використовуватися всередині одного штрихкоду.


Структура штрихкоду Code 128 досить проста. Штрихкод складається з шести зон:


· Біле поле;
· Стартовий символ (Start);
· Кодована інформація;
· Перевірки символ (контрольний знак);
· Зупинний (Stop) символ;
· Біле поле.


Code 128 дає три основні переваги:


Повнота

На сьогоднішній день вона є однією з найбільш повних, алфавітно-цифрових, одновимірних символік. Використання трьох різних наборів знаків (A, B, і C) забезпечує кодування повного набору знаків 128 ASCII.


Компактність

Код 128 - одна з найбільш компактних одновимірних символік штрихового кодування. Набір знаків З забезпечує подання цифрових даних методом подвійної щільності. В даному випадку дві цифри представляються одним символьним знаком, що дозволяє заощадити достатньо місця. Ця специфічна особливість системи дає можливість об'єднати безліч ІП та відповідні поля в один штриховий код.


Надійнісь

Символи коду 128 використовують дві незалежні функції самоперевірки, які підвищують надійність при друку і скануванні.

<< Назад